Wykorzystaj wykopany materiał ponownie  – to czysty zysk !

Dzięki urządzeniom przesiewająco-kruszącym ALLU możesz odzyskać i ponownie wykorzystać wykopany materiały na terenie budowy lub w innym miejscu.

Łyżki ALLU świetnie sprawdzają się w aplikacjach takich jak przesiewanie, napowietrzanie, mieszanie, kruszenie i rozdrabnianie różnego rodzaju materiałów pod kątem wydajności i efektu uzyskanego materiału.

1

Odzyskać do 90% gruntu ?

W ostatnich latach łyżka ALLU najchętniej wykorzystywana była do odzyskiwania wykopanej gliny na różnych budowach. Dodając odpowiednią ilość piasku łyżka ALLU dokładnie mieszała, przesiewała i rozbrylała przygotowywaną mieszankę. Tak przygotowany materiał został z powrotem wbudowany i zagęszczony. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi klienci uzyskali znaczne oszczędności na wymianie gruntu odzyskując od 50 do nawet 90% gruntu.

2

Łyżka przesiewająco-krusząca ALLU – urządzenie wielozadaniowe

Na początku lat dziewięćdziesiątych firma ALLU wprowadziła łyżki przesiewająco-kruszące. Jest to urządzenie wielofunkcyjne mające zastosowanie we wszelkiego rodzaju ładowarkach kołowych i koparkach. Dzięki niemu można przesiewać, kruszyć, mieszać, napowietrzać i ładować za jednym podejściem. Obecnie istnieje ponad czterdzieści różnych modeli łyżek przesiewająco-kruszących ALLU oraz setki wariantów i zastosowań w zależności od potrzeby klienta.

3

ALLU DL

4

ALLU D/TS

5

ALLU M

6

Modele DL 2-09, DL 2-12, DL 2-17 przeznaczone są do koparek od 4 do 12ton i ładowarek od 2 do 8ton oraz do mini ładowarek, skidów, koparko ładowarek i traktorów.

Dzięki  nowym wałom i zastosowanym rusztem możemy przesiewać materiał na frakcję 0-15mm, 0-25mm lub 0-55mm. Z zamontowaną łyżką ALLU można przesiewać, mieszać, napowietrzać i ładować za jednym podejściem.

Allu_D

Spośród łyżek przesiewająco-kruszących fińskiego producenta ALLU największą popularnością w Polsce cieszą się modele z serii D.

Stosowane są one na ma szynach bazowych, takich jak koparki o wadze roboczej 9-45 ton lub ładowarki kołowe (4-30 ton).

Allu_DTS

W roku 2014 ALLU uruchomiło produkcję łyżek Serii M przeznaczonych do kruszenia lub odsiewania miękkich skał oraz węgla. Łyżki M o pojemności od 3 do 6,2 m3 stosowane są do koparek gąsienicowych od 50 do 160 ton. Na ładowarkach kołowych od 30 do 90 ton stosuje się z kolei łyżki o pojemności od 3,6 do 8,5 m3. Nowe urządzenia znajdują zastosowanie przede wszystkim w górnictwie skalnym i kopalniach przy kruszeniu miękkich skał, włączając w to wapienie, kaolin, dolomit i gipsy lub odsiewaniu drobnej frakcji np. gliny. Podziemne zakłady górnicze   na przykład kopalnie soli mogą również wykorzystywać łyżki ALLU na pod ziemnych ładowarkach kołowych.

Allu_M